×

Raba opuščaja pri zapisu letnice




  • Vprašanje:

    Je bolj pravilno leto '09/'10 ali brez opuščaja?


    Odgovor:

    Glede na to, da »opuščaj ali apostrof zaznamuje izpuščeno črko ali del številke« (SP 2001: § 468), je njegova raba upravičena in prispeva k večji nedvoumnosti zapisanega.

    Če želite zapisati brez opuščaja, predlagam, da izpišete v celoti vsaj prvo letnico (leto 2009/10).

    Helena Dobrovoljc (marec 2013)



Navajanje
Avtor odgovora, letnica: Naslov teme. Jezikovna svetovalnica, https://svetovalnica.zrc-sazu.si/, dostop XX. YY. 2017.

Licenčni pogoji
Vsebina svetovalnice je na voljo pod pogoji slovenske licence Creative Commons 4.0 CC BY NC-ND, ki ob navajanju in priznavanju avtorstva dopušča reproduciranje in distribuiranje, ne dovoljuje pa dajanja v najem, priobčevanja v javnosti za komercialni namen in nobene predelave.